1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bahçeli Ayasofya’nın ibadete açılmasına karşı olanlara tepki gösterdi

Bahçeli Ayasofya’nın ibadete açılmasına karşı olanlara tepki gösterdi

Bahçeli Ayasofyanın ibadete açılmasına karşı olanlara sert tepki gösterdi

Bahçeli Ayasofya’nın ibadete açılmasına karşı olanlara sert bir şekilde tepkisini gösterdi Hazmedemeyenler aymaz ve ahlaksızlardır sözlerinde bulundu.

MHP Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya’nın 86 yıl sonra ibadete açılmasını eleştirenlere sert davrandı. Bahçeli, “Ayasofya Camii’nin açılışını sindiremeyenler Ortodoks Kilisesi’nin kapısında gıyaben nöbete giren aymaz ve ahlaksızlardır.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde Ayasofya camisinin açılmasını tolere etmeyen çevreler hakkında bir basın açıklaması yaptı. Birincisi, Türk silahlı kuvvetlerine taşan ipotek ve göze çarpan personel durumu, işgal ortamını, iç huzuru ve barışı yok etmeye çalıştı. 15 Temmuz’da Fetullah Terörizm örgütü zalimleri serbest bırakmak için harekete geçti ve kamuoyu ve haksız yere Türkiye ile ilişkinin, değerli ulusal kaynakların birliğinin, kuralların açık olduğunu ve kanlı işgal güçlerinin iç ve dış cephelerinin tarihsel sürekliliğini fetolarla silahlandırmak istediğini gösterdi “dedi. bu yer.

15 Temmuz darbesi ve bahçenin devam etmesinin istilası Gezi Parkı’ndaki ayaklanmanın devrine işaret ediyor, “6-8 Ekim sahnesi bazı illeri kapsıyor ve bölgemizdeki deneyimli barikatlar ve terör hendekleri tiksindi. Türkiye, özellikle son on yılda birçok felakete maruz kalmıştır. İçsel, dışsal, politik, ekonomik ve diplomatik zorunluluklarla ağır operasyonlara maruz kalan ülkemiz, 15 Temmuz’da kaosa girecek ve hatta devrilecek. Zor coğrafyada deneyimlediğimiz gerçek ve hoş olmayan bir gerçektir. Bilinen bir sorun, fetihlerimizin intikamını almak, fetihlerimizin zaferini doğrudan veya yok ettikleri hainler aracılığıyla geri kazanmak için sıraya gelen Türk düşmanlarının doğru çevreyi yok etmeleridir.

 

Ayasofya camisini ibadete açma kararıyla ilgili bir açıklama yaparak Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:

Ayasofya camisini ibadete açma kararından sonra, ahlakın bir bölümünü yaşayan politikacılar, yazarlar, köşe yazarları ve sözde akademisyenler dindar insanlardır. Türk halkının AB’den diğer AB ülkelerine egemenliğini ve mahkumiyetlerini karalamak isteyen çevrelerin bir ülkesinde temsilci ve temsilci olarak hareket edenler kusurlu teslimiyetin kökenindedir.

“Ayasofya camisini ibadete açma kararından sonra, ahlakın bir bölümünü yaşayan politikacılar, yazarlar, köşe yazarları ve sözde akademisyenler dindar insanlardır. Türk halkının AB’den diğer AB ülkelerine egemenliğini ve mahkumiyetlerini karalamak isteyen çevrelerin bir ülkesinde temsilci ve temsilci olarak hareket edenler kusurlu teslimiyetin kökenindedir.

Yorum Yap

Yorum Yap