1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Çinli Viroloğun Korkunç Corona Virüsü Açıklamaları!

Çinli Viroloğun Korkunç Corona Virüsü Açıklamaları!

Çinli virologların sözleri dünyayı şok etti. Virolog, koronavirüs gerçeğini açıklamak için ülkesinden kaçması gerektiğini açıkladı.

cinli virologun kan donduran açıkalamaları

Çinli virologların sözleri dünyayı şok etti. Virolog, koronavirüs gerçeğini açıklamak için ülkesinden kaçması gerektiğini açıkladı.

çinli virolog
Çinli Viroloğun Korkunç Corona Virüsü Açıklamaları!

Bilim insanları, virüsün kaynağını ve nasıl bulaştığını araştırırken, virüsü tedavi etmek için kullanılan aşıları ve ilaçları incelemeye devam ediyor.

Dünyadaki vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ederken, Çinli bir bilim insanının sözleri dünyayı şok etti.

Bilim insanı Li – Meng Yan, Fox News’e yaptığı açıklamada, ülkeden kaçtığını itiraf etti.

Li – Meng Yan, koronavirüsün patlak vermesi sırasında Hong Kong Halk Sağlığı Okulunda çalışan bir virologdu.

Salgından bu yana, insanlar Çin’in Covid-19 salgını hakkındaki gerçekleri saklamaya çalıştığını biliyor ve dünyaya koronavirüsün yayılması hakkında çok geç bilgi verdi.

Li – Meng Yan’in yaptığı açıklamada bir salgını araştırken müdürleri tarafından saklanan önemli verilerin olduğunu iddia etti.

Aralık ayında salgını araştırmak için Wuhan’a giden ilk ekiplerden biriydi. Yan, insandan insana bulaşan virüsün kanıtını ilk keşfedenlerden biriydi.

Ancak bilim insanı, bu çok önemli bilginin Çin Komünist Partisi yetkilileri ve kendi üstleri tarafından gizli tutulduğunu açıkladı.

Yan, yaşadıklarından sonra Hong Kong’dan ayrıldığını ve bu kaçışın virüsü dünyaya tanıtmak için olduğunu söyledi.

Çin hükümetinin Hong Kong Üniversitesi’nde çalışmasını engellediğini ve dış uzmanların araştırma yapmalarına izin vermediklerini söyledi.

TV yayınında Yan, şöyle dedi: “ABD’ye kaçmam gerekiyordu çünkü Çin’in benim gibi insanlara ne yaptığını biliyorum.”

Yan, şu anda ABD’de güvenliği nedeniyle gizli bir yerde saklanıyor.

Çinli bilim insanı açıklarında virüs hakkında korkunç bilgiler de verdi.

Bir daha asla ülkeme geri dönemeyeceğimi biliyorum diyen Yan, virüsün düşündüğümüzden çok daha ölümcül olduğunu ve virüsle savaşmak için bilgilerimizin çok yetersiz olduğunu açıkladı.

Virüsün şu anda dünyada 6 milyar insan olduğu varsayılarak, “Her 600 kişiden birine bulaştığını, Ancak bulaşım hızının çok yüksek olduğunu ve yakında bu oranın her 100 kişiden birine yükseleceğini göreceğiz.” dedi.

Yan, Çin’in şimdiye kadar ölüm sayısını nasıl gizleyebileceğini düşünün. Şu anda bir aşı bulamıyoruz ve bu yakın bir zamanda gerçekleşmeyecek.

“Tek yapabileceğimiz, kendimizi, sevdiklerimizi ve etrafımızdakileri virüslerden korumak için çok dikkatli olmaktır.”

Aşıdan bir mucize beklemek zorunda değiliz, Ancak bunun için virüsün kökenini ve nasıl ortaya çıktığını öğrenmemiz gerekiyor. Burada, bunu dünyaya açıklamak için ülkemden kaçtım.

Bu iddialara yanıt olarak Yan, Hong Kong’da çalıştığı üniversiteden bir cevap aldı.

Üniversite, Yan’in iddiasını reddetti ve çalışmalarının ört bas edilmediğini söyledi.

Koronavirüsü birkaç önce dünyaya ilk kez açıklayan ancak yetkililer tarafından yanlış bilgi vermekle suçlanan Çinli bir doktor da virüsden öldü.

ABD tarafından Çin’le beraber Koronavirüs salgınını duyurmakta geç kalmasıyla suçlanan Dünya Sağlık Örgütü’nün bu açıklamalar sonrasında yapacağını duyurular merakla bekleniyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

malı sıfırladık babacığım.

Yorum Yap