1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Diyarbakır’da ambulansa kurşun yağdırdı!

Diyarbakır’da ambulansa kurşun yağdırdı!

Diyarbakır'da gerçekleşen olayda yapılan bir doğum ihbarına gitmekte olan ambulansa "neden yanımda durdunuz" diyerek silah çekti ve arkasından 8 el ateş etti.

dogum-ihbarina-giden-ambulansa-kursun-yagdirdi-13433345_5134_osd-min

Diyarbakır’da gerçekleşen olayda yapılan bir doğum ihbarına gitmekte olan ambulansa “neden yanımda durdunuz” diyerek silah çekti ve arkasından 8 el ateş etti. Emniyet güçlerimiz tarafından yapılan operasyon sonucu bu şahıs kıskıvrak yakalandı.

 

13 Temmuz’da Bağlar ilçesi Kaynartepe mahallesinde meydana gelen olayda doğum ihbarına giden ambulansa 8 el ateş açan R.T. Emniyet güçleri tarafından tutuklandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre, doğumu başlayan bir anne adayının yakınları tarafından hemen ambulans çağrılıyor. Sağlık görevlilerimizin içinde olduğu ambulans, mahalleye girdiği sırada, görevliler yol kenarında motosikletiyle beklemekte olan şahısı kadının yakını zannetti. Ambulans yanında durdu. Lakin kimliği belirsiz kişi, sağlık personeline, “Neden yanımda durdunuz?” diye çıkıştı.

AMBULANS EKİBİNE KURŞUN YAĞDIRDI

Sizi hastanın yakını zannettik diye söylemlerde bulunsada ekip küfür eden şüpheli ile ambulans personeli arasında tartışma çıktı. Bu sırada şüpheli, görevlilere tabanca çekti. Ambulans, ivedi şekilde olay yerinden ayrıldı. Şüpheli ise ambulansın arkasından hızını alamayıp kurşun yağdırıp motosikletiyle olay yerinden uzaklaştı.

Doğum ihbarına giden ambulansa kurşun yağdırdı

 

TUTUKLANDI

 

Olayın hemen arkasından Diyarbakır Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, şüpheli kişinin kimliğini tespit etmek için derhal çalışma başlattı. Yapılan çalışmayla kimliği tespit edilen R.T., polis ekiplerince olayın arkasından yani 2 gün sonra 15 Temmuz günü adresine gerçekleşen operasyonla gözaltına alındı. Aynı gün emniyetteki sorgusu tamamlanan R.T., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap