1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Elon Musk gibi ünlü kişilerin twitter hesapları hacklendi! Bitcoin sahipleri dolandırıldı
Trendlerdeki Yazı

Elon Musk gibi ünlü kişilerin twitter hesapları hacklendi! Bitcoin sahipleri dolandırıldı

Barack Obama, Elon Musk ve Bill Gates gibi ünlülerin hesapları çalındı. Bitcoin dolandırıcılığında 110.000 dolardan fazla para ele geçirdiler.

Twitter Hack Skandalı! Elon Musk Hacklendi.
Barack Obama, Elon Musk ve Bill Gates gibi ünlülerin hesapları çalındı, bilgisayar korsanlarının Twitter’da bulduğu bir güvenlik açığı nedeniyle saldırıya uğranıldı. Hacker, çalınan hesaplarda paylaşılan linkler yardımıyla Bitcoin dolandırıcılığında 110.000 dolardan fazla para ele geçirdiler.
Twitter güvenlik açıklarından yararlanan bilgisayar korsanları, Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates başta olmak üzere birçok kişinin ve kripto para kurumlarının hesaplarını aldı. Hesaptan bitcoin paylaşımı ile ilgili haberleri paylaşırken, mesajı tıklayanların bitcoinleri ele geçirildi.

110 BİN DOLAR ELE GEÇİRİLDİ

 

Hesap tarafından paylaşılan metinde “Topluluğa 5000 bitcoin döndürüyorum” ifadesi kullanıldı. Kullanıcıdan “Crypto For Health” alanını tıklamasını isteyen bilgisayar korsanı kısa sürede yaklaşık 38.000 dolar toplamayı başardı. Gönderilen birçok e-postada BTC cüzdan adresi paylaşıldı ve hesaba bağış istendi. Bir süre sonra tahsilat tutarı 110.000 ABD dolarına ulaştı.

 

TWİTTER HACKLENDİ BİTCOİN DOLANDIRICILIĞI

 

HESABI HACKLENEN KURUM VE KİŞİLER

Hacklenen kişiler, Apple, Uber, Jeff Bezos, Gemini, Binance, KuCoin, Coinbase, Litecoin’den Charlie Lee, Tron’dan Justin Sun, Bitcoin, Bitfinex, Ripple, Cash App, Elon Musk, Bar ve CoinDesk’i içeriyor. Yenilen milyarder Michael Bloomberg, 2020 ABD başkanlık seçimleri için adaylardan biri ve seçimlerden emekli oldu. Eski ABD Başkanı Barack Obama, İsrail Başbakanları Benjamin Netanyahu, Joe Biden, Warren Buffett, Kanye West, Michael Bloomberg ve Kim Card Shan (Kim Kardashian)

TWİTTER TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Twitter’dan yapılan açıklama şu şekilde oldu, “Twitter’daki hesapları etkileyen bir güvenlik olayının farkındayız. Konuyu inceliyoruz ve çözmek için adımlar atıyoruz. Kısa bir süre içerisinde herkese bilgilendirme yapacağız”.

netanyahu twitter hacklendi-min

barack obama twitter hacklendi-min

joe biden twitter hacklendi-min

 

Yorum Yap

Yorum Yap