1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Gerçek Dışı İnsan Silüetleri Yaratmak İçin Yapay Zeka Geliştirildi!

Gerçek Dışı İnsan Silüetleri Yaratmak İçin Yapay Zeka Geliştirildi!

Yapay zeka, en popüler ve hatta en ileri teknoloji haberlerini okuduğumuz konulardan biridir. Bir gün geçmedi, bu yüzden yapay zeka alanında yeni bir gelişme yok. Şimdi, gerçek olmayan bir kişinin imajını yaratabilen yapay bir zeka geliştirildi. Haberinizdeki detaylar ...


Yapay zeka, en popüler ve hatta en ileri teknoloji haberlerini okuduğumuz konulardan biridir. Bir gün geçmedi, bu yüzden yapay zeka alanında yeni bir gelişme yok. Şimdi, gerçek olmayan bir kişinin imajını yaratabilen yapay bir zeka geliştirildi. Haberinizdeki detaylar …

insan yüzü yapan yapay zeka
Yapay Zeka Günden Güne Gelişiyor

Yapay zeka ile erişilemeyen alanların neredeyse kaybolduğu düşünülmektedir. Teknoloji topluluğunun son zamanlarda üzerinde çalıştığı en tuhaf konulardan biri haline gelmiş olabilir. Yapay zeka teknolojisi eğitimde, sağlık hizmetlerinde, birçok alanda, insanların çalışmalarında ve günlük yaşamımızda kullanılmaya başlandı. Şimdi, gerçek insanların görüntülerini yaratabilen yapay bir zeka geliştirildi.

Yapay zeka gerçek olmayan insanların görüntülerini nasıl yaratır?

Japonya’daki Kyoto Üniversitesi’nde bir teknoloji şirketi yeni bir algoritma oluşturdu. Bu derin öğrenme algoritmasıyla gerçek ama insan benzeri bazı görsel efektler yaratıldı. Bu görsel efektler, kendi saçları, yüzleri ve kıyafetleri olan insanlar gibidir. Tüm bu gerçek dışı insan görüntüleri bu özel algoritma tarafından üretilir. Ayrıca, bu yaratılan insan görsel efektleri çok gerçekçi.

Çekirdek olarak derin öğrenme algoritmasına sahip karakter görüntüsü, giydikleri kıyafetlere ve kıyafet modeline göre farklı pozlar verebilir. Bu manken görsel efektlerini oluştururken, yapay zeka beyaz bir arka planda ve arkada gerçekçi ışık kullanır. Bu, ilgili fotoğraflardaki görüntülerin insan fotoğrafları gibi görünmesini sağlar.

Bunun gibi yapay zeka araştırmaları, dünyanın sanal nesnelerini üretmek için kullanılmıştır. Örneğin, fotoğrafları elle çizilmiş gibi karikatürlere dönüştürebilirsiniz. Buna ek olarak, daha önce ünlü olan ve gerçekte var olmayan siyasi figürlerin bazı görüntüleri oluşturuldu ve internete sızdı.

Bu teknik birçok şekilde tartışılabilse de, bu olumlu veya olumsuz sonuçlar da getirebilir. Bununla birlikte, gerçekte, yapay zeka teknolojisi, giyim üreticileri ve moda endüstrisi tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle, mankenlerin giyim satışlarında kullanılmasına gerek yoktur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Tüm haklarım Burcu'ya aittir.

Yorum Yap