İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Instagram’a Reels Özelliği Yakında Geliyor!

Instagram’a Reels Özelliği Yakında Geliyor!

Instagram'a Reels Özelliği Yakında Geliyor!


instgram
Yeni Özellik Reels

Hindistan TikTok güvenlik açığı skandalını yasakladıktan sonra, Türkiye dahil birçok ülke soruşturma altında. Hepimizin bildiği gibi, Trump yönetimi yaptırımı yasaklamakla tehdit etti. Bu boşluktan yararlanarak Instagram, Tiktok’a benzer bir makara işlevi başlatmaya hazırdır.

Instagram kaydırma özelliği hangi yenilikleri getiriyor?

Reels ile Instagram programı, kullanıcıların kısa videoları ses ve müzikle paylaşmasına ve düzenlemesine olanak tanır. Bu kısa videolar 15 saniye uzunluğunda. Kullanıcılar bu kısa videoları hikayede paylaşabilir veya bu Reels videolarını profillerindeki özel etiketlerde saklayabilir.

Aslında Instagram, TiTok uygulamasındaki boşluğu doldurmak için bu özelliği dağıtmayı planlıyor. Bu nedenle, özelliğin Ağustos ayında ABD’de görüneceği ve aynı zamanda Hindistan’da kullanılacağı ortaya çıktı. Hindistan, TikTok’u en çok kullanan ülkelerden biri olduğu için, Tiktok gibi iki uygulama talebi karşılamaya başladı.

instgram reels
İnstgram’dan Yeni özellik

Aslında, Reels ilk defa ortaya çıkmadı. Bu özellik geçen yaz Fransa ve Almanya’da test edildi ve Kasım ayında Brezilya’da ortaya çıktı. Geçen haftadan beri, makara işlevi Hindistan’da test edildi. Bilgilere göre, Instagram işlevi Ağustos ayında ABD’de piyasaya sürüldükten sonra, diğer 50 ülkede Beta testine başlayacak. Ancak, hangi ülkelerin bu listede olacağı bilinmemektedir.

Bazı işlevlerini kısa sürede dünyaya yaymayı umsak da, belirli işlevlerin ortaya çıkması için uzun süre beklemek zorunda kalabiliriz. Sosyal medya devinin Snapchat uygulamasından aldığı hikaye hemen çok farklı bir yere geldi.

Peki, Instagram Reels işlevi aracılığıyla TikTok pazarını ele geçirebileceğini düşünüyor musunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Tüm haklarım Burcu'ya aittir.

Yorum Yap