1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Marvel Evreninin En Güçlü 9 Silahı!

Marvel Evreninin En Güçlü 9 Silahı!

Bu yazıda sizlere "Marvel Evreninin En Güçlü 9 Silahı" hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Silahların işlevleri, özellikleri ve bunların nerede kullanılıp kullanılacağını anlatacağım.

marvel sinematik evren

Bu yazıda sizlere “Marvel Evreninin En Güçlü 9 Silahı” hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Silahların işlevleri, özellikleri ve bunların nerede kullanılıp kullanılacağını anlatacağım.

 

sexy thor
Mjolnir – Hammer – Thor’un Çekici (balyoz amk)

Mjolnir, cüceler tarafından üretilen ve Asgard kraliyet ailesine ait olan güçlü bir savaş çekiçidir. Hammer, 2017’de Hela tarafından parçalandı. “Avengers: End Game” filminde Thor “2013” e döndü ve Hammer’ın geçmiş versiyonunu 2023’e geri getirdi. “Avengers: End Game” filminde hem Kaptan Amerika hem de Thor çekici kullandı. Savaştan sonra Kaptan Amerika geçmiş zamanda Asgard’a döndü ve Hammer’ı geri koydu.

 

StormBreaker
StormBreaker – Thor’un Yeni Çekici (buda balta amk)

StormBreaker, Nidavellir cüceleri tarafından kralları için tasarlandı, Asgard’ın tarihindeki en büyük silahtır ve ayrıca Bifrost köprüsünü kendi başına kontrol edebilir. “Avengers: Infinity War” filminde Thor, Rocket ve Groot, Thanos’u öldürebilecek silahlar yaratmak için Nidavellir’e gider. Ama bazı şeyleri hesaba katmazlar. Or*spu ç***ğu Thanos’un eldiveni bu cüceler tarafından inşa edildi. Sonsuzluk eldiveni yapıldıktan sonra Pamuk prens Thanos cücelerin içinden geçti. Sağ kalan cücemiz Eitri’nin elleri sıcak demirle kaplıydı, bu yüzden daha güçlü bir silah yapamadı. Sonuç olarak, Sapı Groot’un kolundan oluşan Yeni Thor’un çekici Mjolnir’den çok daha güçlü.
i am groot.

 

StormBreaker
Gungnir – (karga değil amk)

Gungnir, Asgard hükümdarları tarafından kullanılan Uru’dan yapılmış güçlü bir mızraktır ve Asgard krallığının bir sembolüdür. Aynı zamanda diğer kralların gücüne de içinde barındırır.

 

Cagliostro’nun Kitabı
Cagliostro’nun Kitabı

Cagliostro kitabı, eski özel koleksiyondaki eski bir büyü kitabıdır.  Bir çok öğrenciyi karanlık tarafa yönelterek yönünü şaşırtmıştır. Buna Kaecilius’da dahildir. Kaecilius bu kitabı filmde Dormammu ile iletişim kurmak için kullandı ve karanlık boyuttan enerji çekmek için bir ayin gerçekleştirdi.

 

Doktor strange in kolyesi
Agamotton’un Gözü (elindeki değil kolyesi amk)

Hepimizin bildiği gibi, en güçlü varlıklar bile doğrudan sonsuzluk taşlarını ellerine aldıklarında zarar görürler. Bu nedenle, Agamoto’nun Gözü, şaman Agamoto tarafından yaratılan güçlü bir eşyaydı. Zaman Taşı’nın gücünü taşır. Göz, zamanın geçişini kontrol etme yeteneğine sahiptir ve “Doctor Strange” filminde; Strange, Kaecilius ve Dormammu ile savaşmak ve Hong Kong Tapınağı’nı düzeltmek için kullanır.

 

Tony Stark vs Loky
Chitauri Scepter – Loki’nin Asası

Ruh taşı’nı içinde taşıyan bir silahtır. Thanos tarafından, Loki’ye Chitauri’nin dünyaya saldırısında önderlik etmesi için verilmiştir. New York Savaşı’ndan sonra Scepter, Shield’e sızmış bir Hydra ajanı tarafından ele geçirildi ​​ve hydra bilim adamları için bir oyuncak oldu. Hydra bilim adamları Wanda ve Pietro Maximoff, Scepter’in yardımıyla ikizlerine olağanüstü güç vermek için denemeler yaptılar.

HYDRA’nın başarısız olmasından sonra “Avengers: Age Of Ultron” filminde Asa, Avengers ekibi tarafından yakalandı ve Tony Stark’ın Ultron projesini tamamlamak için kullanıldı.

 

Eternal Flame nedir
Ebedi Alev

Sonsuz alev, Surtur’un gerçek gücünü içeren ve Hela’nın ölü askerlerini avucuyla diriltebilen gizemli, bitmeyen bir alevdir. Hela, Ragnarok filminde Tesseract’ı görüp geçip Ebedi Alevi görünce “İşte bu gerçek güç” demiştir.

 

Thanosun eldiveni
Sonsuzluk Eldiveni (Iron Man’in ki daha iyiydi.)

6 Sonsuzluk taşının gücünü kontrol edebilmek için cücelerin ürettiği Sonsuzluk Eldiveni. Sonsuzluk taşlarının gücünü tam olarak kullanabilir.

 

Yaka arrow
Yaka Arrow (Favorimdir)

Erboğa halkının eşsiz teknolojisini kullanan Yaka tarafından yapıla ve ıslıkla kontrol edilen bir oktur. Yaka Arrow, Yondu’nun MCU alanındaki en popüler silahıdır. Belirli bir ses frekans aralığına tepki vererek malzemenin tepki özelliklerini değiştirir. Havada serbestçe ve yüksek hızda hareket edebilir. Ayrıca son derece dayanıklı ve keskindir.

0.0110
0.0
Review Overview

Bu yazıda sizlere "Marvel Evreninin En Güçlü 9 Silahı" hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Silahların işlevleri, özellikleri ve bunların nerede kullanılıp kullanılacağını anlatacağım.

    Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    malı sıfırladık babacığım.

    Yorum Yap