İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Mozilla’nın Reklamcıları Trollemesi!

Mozilla’nın Reklamcıları Trollemesi!

Mozilla'nın Reklamcıları Trollemesi!
Mozilla’nın geliştirmiş olduğu bu web sitesi 100 farklı sekme kullanarak reklam algoritmalarını troller.

Mozilla tarafından geliştirilen web sitesi reklamverenleri şaşırtıyor. Site, İnternet tarayıcısında 100 farklı sekme açabilir ve hiç reklam aranmamış ürünleri görüntüleyerek verileri kullanmanın ne kadar kolay olduğunu gösterir.

Çoğu İnternet kullanıcısı benim gibi, karşılaştıkları reklamlardan rahatsız olurlar. Kabus gibi hayatıma girip sülük gibi yapışan “OSMONLOOOOOOOO Rayz Of Kingdımz” diye videoya giren arkadaşlara çok sinirlendiğimi ancak sinirimi hiçbir şekilde aile ve kutsal değerlerine hakarete götürmediğimi belirtmek isterim. “Youtube Premium’u neden denemeliyiz?” adlı yazımda bu konudan detaylı bir şekilde bahsedeceğim. Konuya dönecek olursak bazı kullanıcılar bir reklam engelleyici kullanarak bu durumdan kurtulsa bile, kullanıcılar için rahatsız edici olan belirli web sitelerine erişmek için reklam engelleyiciyi kapatmak gerekir.

Website yöneticileri kullanıcılara reklam göstererek geçimini sağlamaya çalışıyor. Aslında, reklamlar web sitelerinde tamamen zararsız amaçlar için eklenir, ancak bu web sitesinin çok karmaşık olmasına neden olur ve kullanıcılar kendini kodesde hissetmeye başlar.

Website yöneticileri kullanıcıları tanımak için “çerez” dediğimiz verileri kullanır. Çerezler, kullanıcının arama geçmişini, alışveriş sitesinde araştırdıklarını ve satın aldıkları ürünler gibi verileri kullanarak kullanıcılara uygun ürünleri ve reklamları göstermeye çalışır. Bu genellikle kullanıcıları bu durumu sorgulamaya yönlendirir. Ancak Mozilla, reklamverenleri şaşırtmak için etkileyici bir web sitesi oluşturdu.

Mozilla tarafından geliştirilen sistem, 100 farklı İnternet sekmesinin aynı anda otomatik olarak çalışmasını sağlıyor. Mozilla tarafından geliştirilen bu web sitesine girerseniz, tarayıcıda 100 farklı sekme açılır ve farklı ürün gruplarına ait reklamlar rotalarını şaşırır. Önümüzdeki birkaç gün içinde, hiç aramadığınız ürünlerin reklamlarını görmeye başlarsınız.

 

Mozilla'nın Reklamcıları Trollemesi!
Mozilla’nın Reklamcıları Trollemesi!

Mozilla’nın bu sitesinin adı Track This’dir. Siteye erişmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz, sitenin arayüzü çok basittir. Dört farklı kategori vardır, bu kategorilerden birini seçip “Track This” butonuna tıklayabilirsiniz. Ardından, son uyarıyı onayladıktan sonra tarayıcıda 100 sekme açılır.

Not: Bu işlem İnternet tarayıcınıza çok fazla baskı uygulayacaktır. Bu nedenle, tarayıcınızda çökebilir. Kullanmaya çalışmanız önerilmez, ancak kullanmayı denemek istiyorsanız, olası sorunlardan sorumluluk kabul etmiyoruz.

Not: İnternet tarayıcısının ayarlarını özelleştirmiş olabilirsiniz. Bu durumda, İnternet tarayıcısını yeniden başlatırken kalan sekmeleri görmeye devam ederseniz, lütfen web sitesini ziyaret etmeden önce ilgili web sitesi için başlangıç ​​ayarlarını yapın. Bir sonraki başlatışınızda, 100 sekmenin açılması bir çökme sorununa neden olabilir ve durumu kaydetmek için İnternet tarayıcısını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekebilir.

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

malı sıfırladık babacığım.

Yorum Yap