1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Telegram Uyarıyor: Whatsapp’ı Silin.

Telegram Uyarıyor: Whatsapp’ı Silin.

Telegram Uyarıyor!

Telegram kurucusu Pavel Durov uyardı: Sıkıntılı günler yaşamamak için WhatsApp’ı silin.

Milyarlarca kullanıcının mesaj göndermek için kullandığı WhatsApp, bu sefer bir gizlilik koruma gündemi haline geldi. Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, WhatsApp’ın güvenlik ve gizlilik için çok riskli olduğunu söyledi.

Telegram Uyarıyor!
Rusya merkezli bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, WhatsApp’a inanılmaz bir açıklama yaptı.

Durov, “Bu yılın başlarında WhatsApp’ta bir güvenlik açığı keşfedildi, bu nedenle WhatsApp’ta bir güvenlik açığı var ve uygulamanın hiçbir zaman güvenlik tarafından korunmaması şaşırtıcı değil.”

WhatsApp’ın zayıf gizlilik ve güvenliğe sahip olduğunu ve kullanıcıların pazar payını kaybetmesi için gizliliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
WhatsApp’ın, devletlerin, istihbarat birimlerinin, kullanıcılarının mesajlarındaki ve etkinliklerindeki güvenlik açıklarından dolayı erişime açık olduğunu iddia eden girişimci devletlerle çelişmeleri gerekiyorsa kullanıcıları için bunu yapmaları gerektiğini belirtti.
whatsapp silme
Durov’un bahsettiği güvenlik ihlali Hindistan’da ortaya çıktı ve bilgisayar korsanlarının tüm kullanıcı mesajlarına erişebileceğini gösterdi.
Tabii ki, bu ciddi riskler doğurur. Kullanıcı haberlerine ek olarak, fotoğraflarının İnternet’te denetimsiz olarak yayılmasına da neden olabilir. Bu sorunların üstesinden gelebileceğiniz tek gelişme, WhatsApp’ın en son sürümünü kullanmaktır. Ne yazık ki, en son sürümün içeriğindeki açıklar için hiçbir şey yapamayız.
whatsapp indir
Bildiğiniz gibi, WhatsApp dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan, kullanımı ücretsiz bir uygulamadır.
Ürün ücretsizdir ve Facebook’taki veri gizliliği skandalı, şirket için zorluklara neden olmuştur. Elbette, Facebook’un telefon numaralarımızı ve mesajlarımızı reklam amaçlı kullanıp kullanmadığı bilinmemektedir. Bu nedenle, bu tam bir sorundur.
Whatsapp güvenli mi
Ünlü Rus girişimci aynı zamanda ünlü Rus sosyal medya platformu VKontake’in kurucusudur.
St.Petersburg’daki bir metro saldırısında, saldırganların Telegram kullandıkları belirlendi ve şirketten konuşma yapmalarını istedi. Öte yandan Durov, kullanıcıların gizliliği nedeniyle hiçbir toplantı paylaşılamadığını ve sistemin gizlilik temelinde inşa edildiğini söyleyerek devletle karşılaştı.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

malı sıfırladık babacığım.

Yorum Yap