İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Zaman Kazandıran 5 Program!
Trendlerdeki Yazı
yok_art_k_

Zaman Kazandıran 5 Program!

Boyutları varlığını hissettirmeyecek ancak çok işinize yarayacak boyutun değil işlevin önemli olduğunu kanıtlayan 5 mini program.

zamandan tasarruf sağlayan programlar

Yazılımların tamamı açık kaynak ve ücretsiz olup kendi sitelerindeki indirme bağlantılarıyla birlikte paylaşılmıştır.

Boyutları varlığını hissettirmeyecek ancak çok işinize yarayacak boyutun değil işlevin önemli olduğunu kanıtlayan 4 mini program;

1 – Everything

everything search engine

Everything, saniyeler içinde bilgisayarınızdaki tüm dosyaların bir listesini oluşturur.
Program o kadar hızlı ki 10.000.000 dosyanın bir listesini hazırlamak yaklaşık 15-20 saniye sürüyor ve bu indexlemenin ardından programı görev çubuğunuzdan sonlandırmadığınız sürece her an elinizin altında kalıyor.
Çok basit bir arayüze sahip olan bu yazılım girdiğiniz ilk harfle o harfin adıyla başlayan tüm dosyaları listelemeye başlar.
Bilgisayarınızda çok fazla dosya varsa ve istediğiniz dosyaları hızlı bir şekilde bulamıyorsanız, bu programı denemeniz önemle tavsiye edilir.

https://www.voidtools.com/tr-tr/

2 – Rufus

rufus

Rufus, USB flash bellek, hafıza kartları ve USB sürücülerini biçimlendirmeye ve önyüklemeye yardımcı olan bir araç.

Özellikle, Windows, Linux, UEFI, vb. USB kurulum ortamı oluşturmanız gerektiğinde İşletim sistemi olmayan bir sistemde çalışmanız gerektiğinde DOS üzerinden BIOS veya diğer bellenimi indirmeniz gerektiğinde düşük seviyeli bir aracı çalıştırmak istediğinizde küçük boyutuna rağmen, Rufus ihtiyacınız olan her şeyi sağlayabilir.

https://rufus.ie/tr_TR.html

3 – grepWin

grepwin metin arama

grepWin, bir klasörün içerisinde bulunan; txt, php, html, css, js ve daha bir çok metin kaynaklı belgelerin içerisinde bulunan sözcüğü dosyaların içini açmadan arayıp bulur. Tamamen ücretsiz ve kullanışlı bir yardımcı yazılımdır. grepWin binlerce dosya bulunan bir klasördeki belgeleri sadece kelimelerin geçtiği anahtar sözcük yazarak saniyeler içinde bulmanızı sağlar.

https://tools.stefankueng.com/grepWin.html

4 – Notepad++

notepad plus

Düzinelerce programlama dilini tanımlayın ve renklendirmeyi destekleyen Notepad++, Windows dan aşina olduğumuz dahili Not Defteri yazılımının yerini alabilecek alternatif gelişmiş bir metin düzenleyicisidir.
Yazılım dili tanıma ve renklendirme, WYSIWYG editörü, kullanıcı tanımlı yazılım dili renklendirme, otomatik işaret yada etiket tamamlama, sekme olarak çoklu belge açma ve görüntüleme, arama ve düzenleme veya tümünü değiştirme desteği ve sürükle ve bırakma özelliği bulunmaktadır.

C, C++, VB/VBS, SQL, Java, Javascript, ASP, C#, PHP, HTML, CSS, XML, makefile, ASCII art (.nfo), ini file, batch file, doxygen, RC resource file, Objective-C, Pascal, Python, Perl, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, AutoIt, KiXtart, VHDL, Ada, Caml, InnoSetup CMake, Matlab, Verilog, Haskell ve daha bir çok dili desteklemektedir.

https://notepad-plus-plus.org/downloads/

5 – Anti-Twin

Anti-Twin nedir

Anti-Twin, Görüntü ve ses dosyalarıda dahil olmak üzere dosyalarınız arasında tarama yapıp, Aynı olanları bulup isterseniz silmenizi sağlayan minik bir programdır. Aynı veya benzer dosyaların boyutunu “byte” olarak kıyaslar görüntülerde pixel pixel tarama yapar.

http://www.joerg-rosenthal.com/en/antitwin/download.html

6 – Devamı gelecektir …

Yorum Yap

Yazar Hakkında

malı sıfırladık babacığım.

Yorum Yap